Модуль бронирования WuBook

Життя у Львові

Львів - культурна столиця України

Другого такого міста, як Львів, немає у світі – адже через центр міста проходить лінія головного Європейського вододілу, який розмежовує ріки Балтійського та Чорноморського басейнів (відповідно річок Буга та Дністра).

Сьогоднішній Львів - географічний, культурно-освітній, економічний центр регіону, що охоплює 20 районів, центр послуг високого рівня, що використовує давні традиції торгівлі та посередництва, що віддавна стало його призначенням - міста на перетині шляхів.

10 речей, які не можна пропустити у Львові

Оглянути місто з ратуші

Для мешканців та гостей міста піднятись на Ратушу - це  "погляд на казку". 

Тут можна помилуватися краєвидами древнього міста, помріяти, загадати бажання...

Оглядовий майданчик на ратуші відкритий з 1851 року. Ще тоді львів’яни піднімались на вежу, щоб подивитись на чудовий краєвид всієї центральної частини Львова.

 Для того, щоб потрапити на оглядовий майданчик, вам доведеться подолати 408 сходинок.

Сучасна ратуша має  прямокутну форму. Це  чотириповерхова будівля з внутрішнім подвір'ям і триярусною квадратною вежею заввишки 65 м. 

Також усі бажаючі можуть подивитися на роботу механізму одного з найстаріших в Україні годинників. 

Йому понад 160 років і він родом з Відня.

Адреса: Львівська міська рада — пл. Ринок, 1 (4 поверх). Години роботи:  щоденно з 9.00-17.00.

1

Спробувати смак живого львівського пива

Львівське — найстаріший бренд  українського пива, що випускається з 1715 року Львівською броварнею.  

Львівське пиво було знане у Європі. Особливо цінувались «Bawar», «Porter Іmperial», «Exportowе»  за їх високі смакові  якості. І сьогодні  «Львівське» пиво не зраджує своїм традиціям, тому варять його  за традиційним рецептом, що практично не змінювався за всі 300 років існування марки. Скуштувавши цей чудовий хмільний напій, можна доторкнутись до славного минулого міста Лева. А зануритись в історію виготовлення  та споживання бурштинового напою  ви можете в львівському музеї пивоваріння.

Адреси: 

Музей пивоваріння - вул. Клепарівська, 18, тел. (0322) 294-80-65, 294-80-26 

Хмільний дім Роберта домса - вул. Клепарівська, 18

Білий Лев – вул. Лесі Українки, 15

2

Піднятись на замкову гору

Неспішна прогулянка  по  вулиці Кривоноса і парку “Високий Замок” приведе вас до Замкової гори, піднявшись на яку вашому оку відкриється неймовірний краєвид міста. Вдивляючись у вулички, ви зможете відшукати  все нові і нові привабливі куточки Львова, які варто побачити. Оглядовий майданчик знаходиться на висоті 413 метрів над рівнем моря. Це штучний курган, насипаний в 1869—1900 роках польською громадою міста на честь 300-ліття Люблінської унії. Окрім цього, Замкова гора або гора «Високий Замок» являє собою комплекс пам'яток: парк "Високий замок", заснований в 1835 році; городище давньоруського міста Львова (пам'ятка археології національного значення); грот і скульптури левів (пам'ятки архітектури національного значення), і власне рештки Високого замку, який  був збудований в XІІІ ст. під керівництвом Галицько-Волинського князя Лева на Замковій горі. Замок, що повторював обриси вершини гори, у плані мав форму сильно витягнутого прямокутника із чотирма вежами на кутах. Уже  наприкінці XІІІ - початку XІV замок перебудовується в камені. Закладення кам'яного, так званого Високого замку, в 1362 за традицією приписується польському королю Казимиру III, що захопив Галицьку Русь.  У 1869 майже повністю знищені залишки старої фортеці були розібрані. Зберігся лише фрагмент південної кам'яної стіни з бійницями, що обгороджувала в'їзд на територію замку.


Адреса: Парк “Високий замок” - вул. М Кривоноса

3

Потрапити на міське свято

В цьому чудовому місті Вас ніколи не залишить відчуття свята, коли б Ви його не відвідали: взимку, навесні, влітку, восени - у будь-яку пору року можна насолодитись неповторним дійством одного з численних фестивалів Львова - фестивальної столиці України. А фестивалів у Львові понад 50 і на будь-який смак! Відкрийте для себе Львів «Джазовий», чи «Шоколадний», чи «Кавовий» і ви поринете в атмосферу радості та свята.

4

Спробувати львівської чоколяди

Історія шоколаду почалась  у  Львові ще за часів Середньовіччя, й тепер разом з пивом та кавою він є одним з головних гастрономічних скарбів, що здатний привабити гостей міста давніми традиціями. Ще  у 19 столітті шоколад зі Львова експортувався до всієї Європи. Разом з шоколадом місто подарує вам емоції та почуття, народжені у Львові.

І це не тому, що ми вирощували кращі какао боби чи володіли надзвичайними технологіями, просто наші кондитери зуміли вкласти у кожну зроблену цукерку, кожну плитку справжнього шоколаду маленький, але завжди найсолодший кусочок рідного Львова!

Адреси:

•    «Фреска» - вул. Краківська, 9

•    «Львівська майстерня шоколаду» — вул. Сербська, 3, вул. Січових Стрільців

•    «Кентавр» – пл. Ринок, 34

•    «Вероніка – просп.. Шевченка, 21

•    Цукерня – вул. Староєврейська, 3

5

Скуштувати львівської кави

Історія кави по-львівськи розпочалася у кінці 18 століття, з приходом австріяків, які і відкрили для львів’ян усі тонкощі кавоваріння, створюючи у місті численні цукерні та кав’ярні, де заможні мешканці міста могли скуштувати і насолодитися цим напоєм. Кава ставала все популярнішою у різних колах суспільства, і дуже скоро увесь Львів захворів кавоманією. 

Пройшло чимало часу, а любов до кави не зникла: львів'яни так і залишились справжніми поціновувачами кави, а у львівських кав'ярнях можна відчути багатий смак кави. Та що там смак! Тут через філіжанку з чорним терпким напоєм, передається уся історія Львова.

Адреси затишних кав‘ярень:

•    Віденська кав‘ярня - пр. Свободи, 12

•    Світ кави - пл. Катедральна, 6

•    Кав'ярня-галерея "Штука" - вул. Котлярська, 8

•    Вірменка - вул. Вірменська, 19

•    Галка - вул. Ковжуна, 4

•    Вероніка - пр. Шевченка, 21

•    Відкрита кав'ярня «Діана на Ринку» - пл. Ринок, коло фонтану «Діана»

•    Золотий дукат - вул. Федорова, 20

•    Мапа - вул.: Галицька, 16

•    Цукерня - вул. Староєврейська, 3

•    Фреска - вул. Краківська, 9

•    Дзиґа - вул. Вірменська, 35

•    Кафе 1 – пл. Катедральна, 5

•    Копальня кави – пл. Ринок, 10

6

Почути львівських сурмачів

Сурмачi до нашого мiста "прийшли" у XIV столiттi з розвитком магдебурзького права. Коли у Львовi склали привiлейовану громаду, то одним з атрибутiв мiського самоврядування стала справа сурмача.

На сьогоднішній день цю традицію відновили. Кожен гість міста може почути сурмачів, варто лишень стати навпроти головного входу в Ратушу о певній годині (пл. Ринок 1)

•    Будні дні – о 12.00

•    Вихідні дні – з 9.00 – 21.00 (кожну годину)

7

Поблукати двориками Львова

Львівські дворики – це загадкові лабіринти, в яких хочеться блукати знову і знову; варто зробити десять кроків від центральної площі великого міста, і тебе вже оточують інші час та реальність; тут відчуваєш себе шукачем скарбів і ніколи не знаєш наперед, що ти зустрінеш: напіврозбитий вітраж чи таємничий замурований портал, забуті розписи чи різьблені гвинтові сходи... 

Адреса: вул. Князя Лева, 2

8

Сфотографуватись з найвищим пам’ятником міста

Пам'ятник сажотрусу розташований на даху старовинної будівлі по вулиці Староєврейській, 48. Циліндр, що під пахвою в сажотруса, порожній і без верху, в декількох метрах є труба, в яку безпосередньо по сходах влазить відвідувач ресторану і кидає всередину циліндра монетки. Монетка через отвір в капелюсі падає у пристосовану нижче водостічну трубу і по ній скочується в скриню з «коштовностями». На літній терасі, під час метання монет, відвідувачам видають парасольки і попереджають заздалегідь, що буде йти "грошовий дощ". 

Адреса: Концептуальний ресторан «Дім Легенд» - вул.. Староєврейська,48

9

Відшукати львівських левів

Яких звірів у Львові найбільше? Зрозуміло, що левів: грізних, усміхнених, сплячих... Є навіть крилаті леви та лев з двома тулубами. У кожного з них своє власне історичне місце у затишку львівських вулиць

І хтозна, а може, все місто існує тільки в їх уяві...Якщо ж ви все-таки наважились на їх пошуки, то ось вам від нас маленька підказка )

Підказка:

1.    пл. Ринок, 1 

2.    пл. Ринок, 14 «Венеційська кам’яниця» 

3.    пл. Ринок, 4,  «Чорна кам’яниця» 

4.    вул. Руська, 4

5.    вул. Руська, 8

6.    вул. Руська, 20

7.    вул. Підвальна, 4 

8.    пл. Галицька, 10 

9.    вул. кн. Романа, 6 

10.    вул. Галицька, 11

11.    пл. Катедральна,1 

12.    пл. Катедральна, 2

13.    пл. Ринок, 25 

14.    пл. Ринок, 28 

15.    пл. Ринок, 31

16.    пл. Ринок, 38 

17.     вул. Вірменська, 7 (брама)

18.    пр. Свободи, 12 (Віденська кав’ярня)

19.    вул. Січових Стрільців, 2 

20.    вул. Університетська, 1 (Львівський національний університет імені Івана Франка)

21.    пл. св. Юра, 5 (собор св. Юра)

22.    вул. Чупринки, 50-52 

23.    вул. Коперника, 27 

24.    Високий замок

10